Mesafeli Satış Sözleşmesi

Mesafeli Satış Sözleşmesi

İşbu Sözleşme 6502 sayılı Tüketicinin Korunması Hakkında Kanun ve 27 Kasım 2014 tarih ve 29188 sayılı Resmi Gazete ile ilan edilen Mesafeli Sözleşmeler Yönetmeliği gereği internet üzerinden gerçekleştirilen satışlar için Sözleşme yapılması zorunluluğuna istinaden düzenlenmiş olup, maddeler halinde aşağıdaki gibidir:

MADDE 1 – SÖZLEŞME`NİN TARAFLARI

Satıcı: Alpay Aldinç Alton Ticaret  Adres: ATATÜRK MAH. ATAŞEHİR BLV. MİMOZA2 SİT. BLOK 11T D.24 Ataşehir  İSTANBUL  Email: info@glamiko.com
Alıcı: Müşteri olarak  glamiko.com  sitesine üye olan kişiyi ifade eder. Üye olurken kullanılan adres ve iletişim bilgileri esas alınır.

MADDE 2. SÖZLEŞME`NİN KONUSU

İşbu Sözleşme`nin konusu, Alıcı`nın Satıcı`ya ait glamiko.com web sitesinden elektronik ortamda sipariş verdiği, Sözleşme`de bahsi geçen nitelikleri haiz ve yine Sözleşme`de satış fiyatı belirtilen ürün/ürünlerin satışı ve teslimi ile ilgili olarak 6502 sayılı Tüketicinin Korunması Hakkında Kanun ve 27 Kasım 2014 tarih ve 29188 sayılı Resmi Gazete ile ilan edilen Mesafeli Sözleşmeler Yönetmeliği gereğince tarafların hak ve yükümlülüklerinin belirlenmesidir. Alıcı, satışa konu ürünlerin temel nitelikleri, satış fiyatı, ödeme şekli, teslimat koşulları vs. satışa konu ürün/ürünler ile ilgili tüm ön bilgiler ve cayma hakkı konusunda bilgi sahibi olduğunu, bu ön bilgileri elektronik ortamda teyit ettiğini ve sonrasında ürün/ürünleri sipariş verdiğini işbu Sözleşme hükümlerince kabul ve beyan eder. Glamiko.com sitesinin ödeme sayfasında yer alan ön bilgilendirme ve fatura işbu Sözleşme`nin ayrılmaz parçalarıdır.

MADDE 3. SÖZLEŞME KONUSU ÜRÜN/ÜRÜNLER

Ürün/ürünlerin cinsi ve türü, miktarı, marka/modeli, rengi ve tüm vergiler dahil satış bedeli, Glamiko.com adlı web sitesinde ürün/ürünlerin tanıtım sayfasında yer alan niteliklere uygun olacak ve işbu Sözleşme`nin ayrılmaz parçası olan faturada belirtilecektir. Alıcı, Sözleşme konusu ürünlerin temel nitelikleri, satış fiyatı, ödeme şekli hakkında Satıcı tarafından bilgilendirildiğini işbu Sözleşme ile kabul ve beyan eder.

MADDE 4. ÖDEME ŞEKLİ

4.1. Kredi Kartı ile ödeme: Alıcı`nın kredi kartı ile ödemede bulunabilmesi için kredi kartı bilgilerini tam ve eksiksiz olarak ilgili kısımlardaki bölüme doldurması gerekmektedir. Kredi kartı ile tek çekimde ödemede bulunulabileceği gibi, kampanyalar kapsamında belirlenebilecek sayıdaki takside bölünmek suretiyle de ödeme yapılabilir. Banka kampanyalar düzenleyerek Alıcı`nın seçtiği taksit adedinin daha üstünde bir taksit adedi uygulayabilir, taksit öteleme gibi hizmetler sunulabilir. Bu tür kampanyalar Banka`nın inisiyatifindedir ve Satıcı`nın bilgisi dahilinde olması durumunda Glamiko.com adresinde kampanyalar hakkında bilgi verilecektir. Kredi kartının hesap kesim tarihinden itibaren sipariş toplamı taksit adedine bölünerek kredi kartı özetine Banka tarafından yansıtılacaktır. Banka taksit tutarlarını küsurat farklarını dikkate alarak aylara eşit olarak dağıtmayabilir. Detaylı ödeme planınızın oluşturulması Banka inisiyatifindedir.
4.2. Satıcı, Alıcı`nın kredi kartı bilgilerini hiçbir surette 3. kişiler ile paylaşmayacağını beyan ve taahhüt eder.
4.3. Diğer yandan vadeli satışların sadece Bankalara ait kredi kartları ile yapılması nedeniyle, Alıcı, ilgili faiz oranlarını ve temerrüt faizi ile ilgili bilgileri bankasından ayrıca teyit edeceğini, yürürlükte bulunan mevzuat hükümleri gereğince faiz ve temerrüt faizi ile ilgili hükümlerin Banka ve Alıcı arasındaki kredi kartı Sözleşmesi kapsamında uygulanacağını kabul, beyan ve taahhüt eder.

MADDE 5. TESLİMAT

Teslimat, Yurtiçi Kargo aracılığı ile Alıcı`nın sipariş formunda belirttiği adresinde elden normal şartlarda 1 hafta içerisinde teslim edilecektir Ancak kargo şirketinden veya başka haklı bir nedenden dolayı, ürün 1 hafta içerisinde teslim edilemezse, Satıcı ürünü yasal süre olan sipariş tarihinden itibaren 30 gün içerisinde teslim etme hakkını saklı tutar. Ayrıca Kullanıcı`nın kusurundan veya işbu Sözleşme`nin 11. maddesinde tanımlanan mücbir sebepler ve sair durumlardan dolayı teslimatın gecikmesi halinde, gecikme 30 günden fazla olsa dahi Satıcı söz konusu gecikmeden dolayı hiçbir surette sorumlu tutulamaz ve bu yüzden doğan zarardan Alıcı sorumludur.
Teslim anında Alıcı`nın adresinde bulunmaması durumunda da, Satıcı edimini tam ve eksiksiz olarak yerine getirmiş olarak kabul edilecektir. Bu nedenle, Alıcı`nın ürünü geç teslim almasından kaynaklanan her türlü zarar ile ürünün kargo şirketinde beklemiş olması ve/veya kargonun Satıcı`ya iade edilmesinden dolayı giderler Alıcı`ya aittir. Kargo bedeli ürün bedeline dahil değildir. Kargo bedeli sipariş tutarına eklenmekte ve Alıcı tarafından ödenmektedir. Kargo bedeline ilişkin olarak yapılan kampanyalar Satıcı`nın inisiyatifindedir.

MADDE 6. ALICI`NIN İPTAL HAKKI

Alıcı, siparişe konu ürün veya ürünlerin kargoya verilmelerinden önce, doğrudan info@glamiko.com adresine e-mail atarak siparişini iptal edebilir. Eğer ürün veya ürünler kargoya verilmiş ise iptal işlemi yerine iade süreci başlatılır.

MADDE 7. ALICI`NIN CAYMA HAKKI

Alıcı, Sözleşme konusu ürün/ürünlerin kendisine veya gösterdiği adresteki kişi/kuruluşa tesliminden itibaren 14 gün içinde cayma hakkını kullanabilir. Başka bir deyişle, Alıcı söz konusu ürün veya ürünleri 14 gün içerisinde değişim ve iade etme talebinde bulunabilir.
7.1. Alıcı iade etmek veya değiştirmek istediği söz konusu ürün veya ürünleri, teslim tarihinden itibaren 10 gün içerisinde ücretsiz olarak Yurtiçi Kargo ile Satıcı`ya göndermelidir. Ürün iade ve değişimi için kesinlikle ürünün faturası ve tüm aksesuarları ile birlikte iade edilmesi gerekmektedir.
7.2. Değişimi istenen veya iade edilen ürünler; kullanılmış ve tekrar satılamayacak durumda olduğu takdirde değiştirilmesi veya iade edilmesi mümkün değildir. Ürünler ambalajında, kullanılmamış, eksiksiz ve hasarsız olarak teslim edilmelidir. Ambalajı açılmış kozmetik ürünlerinin değişimi mümkün değildir.
7.3. Alıcı`nın cayma bildiriminin Satıcı`ya yazılı olarak veya sürekli veri taşıcısıyla ulaştığı tarihten itibaren 14 gün içinde ürün/ürünlerin bedeli Alıcı`ya iade edilir.

MADDE 8 . ÜRÜNLERİN İADESİ

8.1. Alıcı cayma hakkını kullanması halinde, söz konusu ürün/ürünleri cayma hakkını kullandığına ilişkin bildirimi Satıcı`ya yönelttiği tarihten itibaren 10 gün içerisinde Yurtiçi kargo aracılığıyla Satıcı`ya gönderecektir.
Yurtiçi Kargo’nun iletişim bilgileri aşağıdaki gibidir:

Ticaret Ünvanı : YURTİÇİ KARGO SERVİSİ A.Ş.
Adres : Eski Büyükdere Cad. Ayazağa yolu Kargo Plaza No.17-19 Maslak Sarıyer / İSTANBUL
Ticaret Sicil Numarası : 187888
Mersis Numarası : 0986000892500906
Vergi Dairesi : Büyük Mükellefler Vergi Dairesi
Vergi Numarası : 9860008925
Telefon : 0212 365 23 65
Fax : 0212 365 24 79
Web Adresi : www.yurticikargo.com

8.2. Cayma hakkı nedeni ile iade edilen ürünün kargo bedeli Satıcı tarafından karşılanır. Alıcı`nın iadeler için Yurtiçi Kargo dışında bir kargo firması aracılığıyla ürün/ürünleri iade etmesi halinde kargo masrafları Alıcı tarafından karşılanacaktır.

MADDE 9 . ALICI`NIN BEYAN VE TAAHHÜTLERİ

9.1. Alıcı, Sözleşme konusu ürün/ürünleri teslim almadan önce muayene edecek; hasarlı ve ayıplı ürün/ürünleri kargo şirketinden teslim almayacaktır. Teslim alınan ürün/ürünlerin hasarsız ve sağlam olduğu kabul edilecektir.
9.2. Teslimden sonra ürün/ürünlerin özenle korunması borcu, Alıcı`ya aittir. Cayma hakkı kullanılacaksa ürün/ürünler kullanılmamalıdır. Fatura iade edilmelidir.
9.3. Ürün/ürünlerin tesliminden sonra Alıcı`ya ait kredi kartının Alıcı`nın kusurundan kaynaklanmayan bir şekilde yetkisiz kişilerce haksız veya hukuka aykırı olarak kullanılması nedeni ile ilgili Banka veya finans kuruluşunun ürün/ürünlerin bedelini Satıcı`ya ödememesi halinde, Alıcı kendisine teslim edilmiş olması kaydıyla ürün/ürünleri 3 (üç) gün içinde teslimat giderleri kendisine ait olacak şekilde Satıcı`ya göndermekle yükümlüdür. Aksi takdirde ürün/ürünlerin bedelini ödemekle yükümlü olacaktır.

MADDE 10. SATICI`NIN BEYAN VE TAAHHÜTLERİ

10.1. Satıcı, Sözleşme konusu ürün/ürünleri sağlam, eksiksiz, siparişte belirtilen niteliklere uygun ve varsa garanti belgeleri ve kullanım kılavuzları ile teslim edilmesinden sorumludur. Sözleşme konusu ürün/ürünler, Alıcı`dan başka bir kişi/kuruluşa teslim edilecek ise, teslim edilecek kişi/kuruluşun teslimatı kabul etmemesinden Satıcı sorumlu tutulamaz.
10.2. Cayma hakkı kullanılarak iadesi istenen ürünün ambalajında herhangi bir açılma, bozulma, kırılma, tahrip, yırtılma ve kullanılma bulunmaz ise, durumun tespitinden itibaren 14 gün ürünün bedeli Alıcı`ya iade edilir.
10.2.1. Kredi Kartına İade Prosedürü: Alıcı’nın cayma hakkını kullandığı durumlarda ya da siparişe konu olan ürünün çeşitli sebeplerle tedarik edilememesi veya Tüketici Sorunları Hakem Heyeti kararları ile Alıcı`ya bedel iadesine karar verilen durumlarda, alışveriş kredi kartı ile tek çekim veya taksitli olarak yapılmışsa, kredi kartına iade prosedürü banka tarafından belirlenecektir. Alıcı, ilgili banka tarafından uygulanacak iade prosedürünü peşinen kabul ettiğini beyan eder.
10.3. Satıcı ürün/ürünlerin ifasının imkansızlaştığını düşünüyorsa, Sözleşmenin ifa süresi dolmadan Alıcı`ya bildirir. ödenen bedel ve varsa belgeler 14 gün içinde Alıcı`ya iade edilir. Garanti belgesi ile satılan ürün/ürünlerden olan veya olmayan ürün/ürünlerden hasarlı olan ürün/ürünler, garanti şartları içinde gerekli onarımın yapılması için Satıcı`ya gönderilebilir, bu takdirde teslimat giderleri Satıcı tarafından karşılanacaktır.


MADDE 11. TEMERRÜT HÜKÜMLERİ

Tarafların işbu Sözleşmeden kaynaklanan edimlerini yerine getirmemesi durumunda 6098 sayılı Türk Borçlar Kanunu`nun hükümleri uygulanacaktır.
Satıcı`nın yükümlülüklerini yerine getirmesini engelleyebilecek mücbir sebepler veya nakliyeyi engelleyen hava muhalefetleri, ulaşımın kesilmesi, yangın, deprem, sel baskını gibi olağanüstü olaylar nedeni ile Sözleşme konusu ürünü süresi içerisinde teslim edemez ise, bu tip durumlarda Alıcı, Satıcı’nın hiçbir sorumluluğu olmadığını, siparişin iptal edilmesini veya teslimat süresinin engelleyici durumunun ortadan kalkmasına kadar ertelenmesi haklarından birini kullanabilir. Alıcı`nın siparişi iptal etmesi halinde ödediği tutar 14 gün içerisinde kendisine ödenir. (Kredi kartı ile yapılan taksitli alışverişlerde ise kredi kartına iade için banka tarafından belirlenen prosedür Alıcı tarafından kabul edilir.)


MADDE 12. YETKİLİ MAHKEME

İşbu Sözleşme`den kaynaklanabilecek ihtilaflarda, Gümrük ve Ticaret Bakanlığı`nca ilan edilen değere kadar Tüketici Hakem Heyetleri, belirtilen değer üstüne Tüketici Mahkemeleri; bulunamayan yerlerde Asliye Hukuk Mahkemeleri yetkilidir.

0
    0
    Sepetiniz
    Sepetiniz boşMağazaya Dön