ÇİFT AŞAMALI CİLT TEMİZLİĞİ NEDEN ÇOK ÖNEMLİ?

Son zamanlarda oldukça fazla duyduğumuz Çift aşamalı cilt temizliği ne anlama geliyor ve neden bu kadar önemli biliyor musunuz?

Öncelikle şunu söylemeliyiz ki aslında yeni yeni uygulanmaya başlayan bir ritüel değil, özellikle Asyalı kadınların çok uzun yıllardır kendi ciltlerine uyguladıkları ve güzel ciltlerinin sırrı olarak nitelendirdikleri bir ritüel.

Cilt temizliği cilt bakımının ve sağlıklı bir cildin anahtarı. Cildimizde birçok endişeye, birçok cilt problemine yol açan aslında cildin doğru ve olması gerektiği gibi temizlenmemesinden kaynaklanıyor.

Çift aşamalı cilt temizliği de tam olarak burada anlam ve önem kazanıyor.

Cildimiz gün içerisinde birden fazla olumsuzluğa maruz kalıyor, çevre kirliliği, hava kirliliği, makyaj ürünleri, güneş koruyucuları (Spf) ve cildin kendi kendine ürettiği yağ bunlar cildimizde oluşan yağ bazlı kirlerdir. Ve bunlara göre daha masum sayılabilecek su bazlı kirler ter, ölü hücre ve bakteriler gibi..

İşte tüm bunları tek bir temizleme ürünü ile temizlememiz mümkün değil. Yağ bazlı kirler ve su bazlı kirler cildimizden ancak çift aşamalı temizleme ritüeli ile derinlemesine temizlenebilir.

Burada,

  1. Adım Yağ bazlı kirleri yağ bazlı bir ürünle temizlemek
  2. Adımda ise Su bazlı bir temizleme köpüğü ile cildi arındırmak.

Yağ bazlı temizleyiciler yağ formunda olurlar ve çoğunlukla bu formül su ile birleştiğinde sütsü kıvama dönüşerek hem derinlemesine temizleme sağlarlar hem de ciltte yağlı his bırakmaz ve cildi asla yağlandırmazlar.

  • Adımda kullanabileceğiniz cildinizi rahatça temizlemenizi sağlayacak ve sizlere önermek ve mutlaka incelemenizi istediğimiz ürünler;

Medi-Peel Red Lacto Collagen Cleansing Oil

Dr.Ceuracle Pro Balance Pure Cleansing Oil

Dr.Ceuracle 5α Control Melting Cleansing Gel

Su bazlı temizleyiciler ise cilt yapısına ve cilt endişelerine göre ayrı ayrı formüle edilmiş ve bunlara göre seçilmesi gereken su ile birleşince köpürme özelliğine sahip olan ve durulanması gereken ürünlerdir. Cildi derinlemesine arındırma adımında kullanılır.

  • Adımda kullanabileceğiniz cildinizi derinlemesine arındıracak ve endişeleriniz üzerinde etkili olacak sizlere önermek istediğimiz ve incelemenizi tavsiye ettiğimiz ürünler;

Dr. Ceuracle 5α Control Clearing Cleansing Foam

Dr. Ceuracle Pro Balance Creamy Cleansing Foam

Bu yazımızda sizlere Çift aşamalı temizliğin ne olduğunu ve neden önemli olduğunu anlatmaya çalıştık. Umarız ki faydalı bir yazı olmuştur ve özellikle sizlere tavsiye ettiğimiz ürünlerden seçiminizi kolaylıkla yapabilir ve çift aşamalı temizlik ritüeli oluşturup bunu alışkanlık haline getirebilirsiniz.

Unutmayın! Doğru ve düzenli yapılan cilt temizliği birçok cilt probleminin de önüne geçmenin en önemli yoludur.

Yorum yapabilmek için oturum açmalısınız.
0
    0
    Sepetiniz
    Sepetiniz boşMağazaya Dön